• YR EMAIL BLAST

    SIGN-UP NOW to hear about news, important events and updates to Youthrunner.com!

    SUBSCRIBE

Tri for the Kids

Description.

        Tri for the Kids Triathlon
                           Rome, GA  May 2, 2010
                             AGE GROUP RESULTS


MALE  AGE GROUP:  10
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   176 Bryce Smith                10    1    1:54    1:31    1   16:25  17.5    0:25    1    7:07  7:07   27:20 
    2   190 Kirkland Jolly             10    9    2:36    2:26    3   18:32  15.5    0:25    8    9:35  9:35   33:32 
    3   183 Travis Black               10   13    2:58    2:33    7   20:12  14.3    0:27    3    8:09  8:09   34:17 
    4   180 Oliver Kirkpatrick         10    6    2:11    2:01    2   18:15  15.8    0:34   13   11:34 11:34   34:32 
    5   191 Reece Meagher              10   14    2:59    2:13    8   21:06  13.6    0:15    4    8:34  8:34   35:05 
    6   184 Pierce Monroe              10    8    2:26    2:00    9   21:51  13.2    0:19    5    8:50  8:50   35:23 
    7   186 Jackson Wakefield          10    2    1:54    3:07    4   19:26  14.8    0:33   10   10:25 10:25   35:23 
    8   192 Palmer Moye                10    3    2:03    2:08   10   22:49  12.6    0:23    7    8:58  8:58   36:19 
    9   173 Tristan Tillery            10    5    2:09    2:27    6   19:48  14.5    0:44   12   11:31 11:31   36:37 
   10   178 Elliot Kinney              10   11    2:40    2:18    5   19:33  14.7    0:40   18   12:26 12:26   37:35 
   11   172 Cade Stoever               10    4    2:09    1:42   18   27:31  10.5    0:38    2    7:58  7:58   39:56 
   12   179 Tommy Atha                 10   10    2:40    2:21   16   26:11  11.0    0:30    6    8:56  8:56   40:36 
   13   193 Zachary Sjostrom           10   18    3:21    2:10   13   23:57  12.0    0:21   11   11:10 11:10   40:58 
   14   188 Cade Cunningham            10   16    3:16    2:07   12   23:57  12.0    0:25   14   11:41 11:41   41:23 
   15   105 Spencer Herring            10   15    3:15    2:27   17   26:53  10.7    0:34   17   12:07 12:07   45:14 
   16   182 Satyatejas Reddy           10   20    4:06    2:23   14   24:39  11.7    0:42   20   13:27 13:27   45:15 
   17   189 Matthew Waddy              10    7    2:18    2:14   15   25:37  11.2    0:32   21   15:45 15:45   46:23 
   18   177 Jack McClain               10   17    3:17    2:15   19   28:21  10.2    0:53   16   11:56 11:56   46:40 
   19   175 Adairus Orr                10   21    4:46    4:12   11   22:59  12.5    1:47   19   12:58 12:58   46:40 
   20   174 Christopher Mauer          10   19    3:33    2:34   21   32:12   8.9    0:34    9    9:56  9:56   48:48 
   21   187 William Zimmer             10   12    2:46    1:45   22   34:35   8.3    0:21   15   11:55 11:55   51:21 
   22   185 Dylan Childs               10   22    5:40    3:02   20   31:14   9.2           22   17:12 17:12   57:07 
MALE  AGE GROUP:  11
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   156 Beatty Wolverton           11    1    1:42    1:26    1   15:16  18.9    0:35    4    7:53  7:53   26:50 
    2   154 Benton Dame                11    4    2:14    1:44    2   16:56  17.0    0:45    6    7:57  7:57   29:35 
    3   145 Patrick Adkins             11    8    2:48    2:17    3   17:23  16.6    0:39    7    8:00  8:00   31:05 
    4   152 Brett Hollis               11    6    2:38    1:21    6   19:06  15.1    0:33    2    7:44  7:44   31:19 
    5   149 Oliver Rahbek              11    2    1:51    3:16    4   17:56  16.1    0:34    3    7:49  7:49   31:23 
    6   151 Schuyler Curriden          11   10    2:57    2:17    5   18:03  16.0    0:36    1    7:34  7:34   31:26 
    7   153 Max Everswick              11    5    2:22    2:10    7   19:50  14.5    0:31    8    8:35  8:35   33:26 
    8   148 Erick Luna                 11   11    3:05    2:14    8   21:14  13.6    0:39    5    7:56  7:56   35:06 
    9   155 Tanner Corcoran            11    3    2:06    2:20    9   21:59  13.1    0:39   12   10:55 10:55   37:58 
   10   150 Clay Milford               11    7    2:46    1:49   10   23:42  12.2    0:39   10   10:13 10:13   39:08 
   11   144 Jake Nash                  11    9    2:48    2:56   11   26:34  10.8    0:48    9    9:41  9:41   42:46 
   12   146 Eutychus Wilson            11   12    3:28    3:27   12   26:51  10.7    1:05   11   10:27 10:27   45:17 
MALE  AGE GROUP:  12
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   131 John Berry Bowling         12    7    2:01    1:28    1   14:39  19.7    0:38    1    7:21  7:21   26:06 
    2   129 Chad Nash Ii               12    9    2:10    1:19    4   16:51  17.1    0:31    3    7:56  7:56   28:45 
    3   136 Jackson Miller             12    2    1:42    1:31    5   17:29  16.5    0:44    2    7:48  7:48   29:13 
    4   130 William Douglas            12    4    1:49    1:40    2   15:45  18.3    0:49   10   10:49 10:49   30:50 
    5   133 Bret Cordle                12   10    2:35    2:25    6   17:37  16.3    0:38    5    8:03  8:03   31:16 
    6   135 Spencer Mull               12    1    1:34    1:44    9   18:28  15.6    0:44    7    8:53  8:53   31:22 
    7   134 Nolan Watson               12    3    1:45    2:12    3   16:35  17.4    0:38    9   10:22 10:22   31:30 
    8   126 Sam Hunt                   12    5    1:55    1:46   10   19:14  15.0    0:44    4    7:57  7:57   31:34 
    9   132 Connor Fleming             12    6    1:58    2:40    8   18:23  15.7    0:38    6    8:10  8:10   31:47 
   10   127 Joe Hunt                   12    8    2:02    1:57    7   18:06  15.9    0:44    8    9:04  9:04   31:51 
   11   219 Kolby Hutchens             12   13    4:11    2:51   12   28:23  10.1    0:45   12   14:26 14:26   50:34 
   12   128 Holt Brewster              12   11    3:04    2:01   13   29:28   9.8    2:11   11   14:25 14:25   51:07 
   13   218 Kaylyn Garrett             12   12    3:32    3:24   11   25:38  11.2                                    
MALE  AGE GROUP:  13
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   111 Jared Deaton               13    4    1:47    1:45    1   14:27  19.9    0:42    1    6:13  6:13   24:52 
    2   120 Austin Linatoc             13    2    1:32    1:22    3   16:07  17.9    0:53    2    6:45  6:45   26:37 
    3   117 Connor Kelley              13   10    2:12    1:49    4   16:43  17.2    0:46    5    7:37  7:37   29:05 
    4   108 Hunter Hoskins             13    7    2:02    1:57    2   15:34  18.5    0:47   10    9:06  9:06   29:24 
    5   116 Raleigh Webb               13    1    1:30    1:25    5   17:50  16.1    0:39    6    8:16  8:16   29:38 
    6   110 Sterling Floyd             13   11    2:16    1:51    6   18:09  15.9    1:15    7    8:42  8:42   32:11 
    7   112 Stephen McCormick          13    8    2:04    2:02    8   20:14  14.2    0:48    9    9:04  9:04   34:10 
    8   113 Troy Freed                 13    5    1:48    1:49    7   20:03  14.4    0:43   12   10:17 10:17   34:38 
    9   114 Noah Belinfante            13    9    2:06    1:47   12   23:30  12.3    0:45    4    7:01  7:01   35:08 
   10   115 Seth Parker                13   12    2:23    1:49   11   22:17  12.9    0:48    8    8:49  8:49   36:04 
   11   118 Joey Purser                13    6    1:59    2:42   13   24:04  12.0    0:58    3    6:50  6:50   36:32 
   12   109 Spenser Sumner             13   14    2:46    1:33    9   21:17  13.5    0:40   13   10:56 10:56   37:11 
   13   107 Dallas Adams               13   13    2:26    2:30   10   21:35  13.3    0:52   14   11:47 11:47   39:09 
   14   119 Austin Waddy               13    3    1:46    1:51   14   25:31  11.3    1:11   11    9:26  9:26   39:43 
MALE  AGE GROUP:  14
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   106 Mike Castellanos           14    3    2:02    1:05    2   16:14  17.7    0:45    1    6:21  6:21   26:25 
    2   104 Alan Loveman Iii           14    5    2:15    1:41    1   15:25  18.7    0:46    2    8:07  8:07   28:13 
    3   101 Calvin Waddy               15    1    1:44    1:35    5   20:34  14.0    0:50    4   11:59 11:59   36:40 
    4   103 Erich Jochimsen            14    4    2:13    1:45    3   18:46  15.3    3:22    3   10:39 10:39   36:44 
    5   102 McLain Miller              15    2    1:47    2:20    4   19:43  14.6    0:55    5   12:35 12:35   37:18 
 
FEMALE  AGE GROUP:  10
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   205 Kira Stanley               10    1    1:38    1:18    3   15:48  18.2    0:14    1    7:23  7:23   26:20 
    2   202 Georgia Kirkpatrick        10    2    1:42    1:50    2   15:18  18.8    0:13    3    8:17  8:17   27:17 
    3   203 Hannah Everest             10    3    1:50    2:17    4   17:04  16.9    0:13    2    7:31  7:31   28:53 
    4   200 Marceline Lewis            10    7    2:09    3:19    5   18:41  15.4    0:25    4    8:28  8:28   33:00 
    5   221 Megan Smith                10    4    1:51    2:17    7   20:51  13.8    0:26    5    9:30  9:30   34:53 
    6   211 Kaylin Woodring            10    5    2:05    2:17    8   20:53  13.8    0:30    9   11:15 11:15   36:59 
    7   201 Katherine Stracner         10   14    2:40    4:48    6   19:40  14.6    0:19   13   12:14 12:14   39:38 
    8   195 Blake Hoskins              10   11    2:30    2:42    9   23:02  12.5    0:21   10   11:44 11:44   40:15 
    9   209 Logan Kozlowski            10    6    2:07    2:13   13   25:06  11.5    0:24    6   10:40 10:40   40:29 
   10   208 Ellison Brewster           10   10    2:21    2:38   10   24:29  11.8    0:20    8   11:04 11:04   40:50 
   11   210 Rebecca Mull               10    8    2:10    2:57   14   25:22  11.4    0:20   11   11:48 11:48   42:34 
   12   207 Shea Kelley                10    9    2:17    2:51   12   24:57  11.5    0:21   15   12:39 12:39   43:02 
   13   206 Grace Fullam               10   12    2:34    2:47   11   24:48  11.6    0:37   16   13:12 13:12   43:56 
   14   196 Nicole Polemitis           10   15    3:48    2:46   15   25:39  11.2    0:30   12   12:05 12:05   44:46 
   15   197 Micayla Goodgame           10   16    4:49    2:26   17   26:54  10.7    0:40    7   10:57 10:57   45:44 
   16   204 Camille Trammell           10   13    2:35    2:50   18   27:47  10.4    0:18   14   12:34 12:34   46:02 
   17   198 Takia Byars                10   17    5:07    2:28   16   26:18  11.0    1:15   17   14:20 14:20   49:25 
   18   220 Jazelyn Byars              10   18    5:49    4:34    1   13:30  21.3   23:43   18   16:02 16:02 1:03:37 
FEMALE  AGE GROUP:  11
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   164 Trisha Clay                11    2    1:56    1:41    1   15:47  18.2    0:33    3    8:13  8:13   28:08 
    2   171 Avery Smith                11    3    2:00    1:42    2   18:13  15.8    0:27    2    7:23  7:23   29:43 
    3   170 Rebeckah Hufstetler        11    4    2:07    1:37    3   18:46  15.3    0:24    1    6:58  6:58   29:50 
    4   169 Haylie Blackwell           11    9    2:34    2:41    4   21:53  13.2    0:15    8   12:17 12:17   39:38 
    5   158 Taya Gibson                11   12    3:31    1:50    5   22:46  12.7    0:31    6   11:28 11:28   40:05 
    6   165 Cassidy Childs             11   13    3:33    2:28    9   23:51  12.1    0:30    4    9:55  9:55   40:15 
    7   166 Sphia Parker               11   11    2:58    2:13    8   23:25  12.3    1:27    7   11:58 11:58   41:58 
    8   160 Samanda Cox                11    6    2:17    1:48   11   26:39  10.8    0:40    5   11:17 11:17   42:40 
    9   161 Anne Edwards               11    1    1:51    2:11    7   23:23  12.3    0:31   13   15:57 15:57   43:52 
   10   168 Melinda Childs             11    8    2:21    2:40    6   23:08  12.4    1:00   12   14:56 14:56   44:04 
   11   163 Jacqueline Cline           11    5    2:10    2:20   12   27:07  10.6    0:41   10   13:43 13:43   46:01 
   12   157 Rosalee Kelley             11   10    2:51    2:29   10   26:23  10.9    0:38   11   13:47 13:47   46:06 
   13   162 Sydney Kligora             11    7    2:19    2:15   13   27:35  10.4    1:12    9   13:05 13:05   46:24 
FEMALE  AGE GROUP:  12
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   139 Mattie Rountree            12    3    2:01    2:25    1   17:48  16.2    1:16    1    8:57  8:57   32:25 
    2   140 Sarah Eichenberger         12    2    1:49    2:22    2   20:21  14.2    0:46    2   10:00 10:00   35:16 
    3   143 Tate Morgan                12    4    2:22    1:55    5   23:25  12.3    0:50    3   12:06 12:06   40:38 
    4   142 Kate Nobles                12    1    1:34    2:15    4   22:30  12.8    0:56    4   14:01 14:01   41:14 
    5   141 Christina Pio              12    5    2:23    2:21    3   22:22  12.9    1:00    5   18:48 18:48   46:52 
FEMALE  AGE GROUP:  13
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   122 Jade Cox                   13    4    1:54    1:49    2   18:24  15.7    0:44    1    9:05  9:05   31:55 
    2   121 Molly Montgomery           13    2    1:53    1:49    3   20:47  13.9    0:45    2    9:12  9:12   34:24 
    3   125 Taylor Pio                 13    3    1:53    2:21    4   21:41  13.3    0:45    3   10:14 10:14   36:52 
    4   123 Kelsie Thomas              13    5    2:08    2:45    1   17:59  16.0    1:14    5   13:45 13:45   37:50 
    5   124 Rachel Jochimsen           13    1    1:34    1:24    5   23:03  12.5    0:51    4   12:17 12:17   39:06 
FEMALE  AGE GROUP:  14
Place No.   Name                      Age Rank Swim    T1      Rank Bike    Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= === ==== ======= ======= ==== ======= ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
 
MALE AGE GROUP:  06
Place No.   Name                      Ag Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= == ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   261 Simon Schabort            06    1    2:01    1:40    1    9:45  14.8    0:45    1    4:32  9:03   18:40 
MALE AGE GROUP:  07
Place No.   Name                      Ag Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= == ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   264 Sam Tullis                07    5    2:09    1:22    1    9:34  15.1    0:50    2    4:01  8:01   17:54 
    2   270 Jack Everest              07    1    1:10    2:09    3   10:26  13.8    0:48    1    3:37  7:14   18:08 
    3   261 Simon Schabort            06    2    2:01    1:40    2    9:45  14.8    0:45    5    4:32  9:03   18:40 
    4   268 Matthew Redmond           07    7    2:17    1:51    5   11:45  12.3    0:44    3    4:15  8:29   20:50 
    5   274 Jackson Blackwell         07    9    2:20    2:46    4   10:34  13.6    0:48    7    4:46  9:32   21:14 
    6   272 Max Timberlake            07   11    2:27    1:49    6   12:13  11.8    0:49    6    4:43  9:26   21:59 
    7   269 Tate Roberts              07    4    2:07    2:36   11   13:58  10.3    0:53    4    4:30  9:00   24:02 
    8   275 Matthew McKerrocher       07    3    2:03    2:32    9   13:33  10.6    1:01    9    5:02 10:03   24:10 
    9   273 Noah Hood                 07    6    2:10    1:52    7   13:14  10.9    0:54   12    6:33 13:06   24:41 
   10   267 Clay Ott                  07   12    2:28    2:26   10   13:49  10.4    0:55   10    5:21 10:41   24:57 
   11   271 Will Bagby                07    8    2:20    2:39    8   13:32  10.6    1:02   11    6:16 12:32   25:47 
   12   265 Eric Legostaev            07   13    2:29    3:40   13   15:29   9.3    1:09    8    4:55  9:50   27:41 
   13   266 Knox Sirmans              07   10    2:26    3:07   12   15:17   9.4    1:50   13    8:27 16:53   31:05 
MALE AGE GROUP:  08
Place No.   Name                      Ag Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= == ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   311 Landon Linn               08   12    1:38    1:34    2    8:53  16.2    0:28    1    3:27  6:53   15:59 
    2   292 Bryce Clark               08    2    1:09    1:41    3    9:11  15.7    0:37    6    4:08  8:16   16:44 
    3   297 Luciano Hasko             08    1    1:07    1:59    1    8:52  16.2    0:45    9    4:14  8:28   16:56 
    4   288 Lane Hollis               08    4    1:24    1:16    8    9:57  14.5    0:42    5    4:06  8:12   17:23 
    5   299 Avery Wright              08    7    1:32    1:55    4    9:21  15.4    0:41   12    4:31  9:01   17:59 
    6   291 Daniel Schabort           08   13    1:38    1:46    7    9:55  14.5    0:43    4    4:02  8:03   18:02 
    7   289 Cade Vanek                08   19    1:50    1:58    5    9:34  15.1    0:36    8    4:13  8:26   18:09 
    8   305 Joby Nash                 08    6    1:30    1:27   15   11:03  13.0    0:31    2    3:56  7:52   18:26 
    9   303 John Shropshire           08   11    1:37    1:30    9   10:06  14.3    0:30   16    4:46  9:31   18:26 
   10   308 Andrew Creighton          08   24    2:23    2:08   11   10:22  13.9    0:35    3    4:00  7:59   19:25 
   11   294 Nolan Kelley              08    9    1:34    2:29   13   10:27  13.8    0:34   13    4:33  9:05   19:36 
   12   300 Austin Garrett            08   10    1:36    2:36   12   10:25  13.8    0:37   15    4:44  9:28   19:55 
   13   290 Cooper Mills              08   17    1:46    2:27   14   10:45  13.4    1:02    7    4:12  8:24   20:10 
   14   309 Mason Tillery             08    5    1:29    2:42    6    9:54  14.5    0:47   21    5:25 10:50   20:15 
   15   301 Camden Garrett            08    8    1:34    2:27   10   10:12  14.1    0:42   22    5:26 10:52   20:20 
   16   295 Dawson Shag Williams      08   14    1:40    1:53   17   11:38  12.4    0:35   17    4:55  9:49   20:39 
   17   306 Jackson Brewster          08   15    1:41    2:40   16   11:04  13.0    0:52   11    4:29  8:58   20:44 
   18   222 Gary Jones                08   22    2:13    3:09   18   11:40  12.3    0:25   10    4:16  8:32   21:41 
   19   304 Peter Davis               08    3    1:18    1:57   21   12:13  11.8    1:10   20    5:11 10:21   21:48 
   20   293 Theodore Ian Curriden     08   16    1:43    2:34   20   12:01  12.0    1:01   14    4:39  9:17   21:55 
   21   307 Jackson Floyd             08   25    2:38    2:15   19   11:48  12.2    0:44   23    5:38 11:15   23:02 
   22   296 Tyler Watkins             08   18    1:49    2:03   22   12:19  11.7    0:38   25    6:31 13:01   23:18 
   23   349 Cooper Cates              08   23    2:15    2:54   23   13:40  10.5    0:32   18    5:06 10:11   24:26 
   24   298 Eli Fullam                08   20    2:03    2:48   24   14:08  10.2    1:00   19    5:08 10:15   25:05 
   25   302 Ethan Strickland          08   21    2:09    3:01   25   18:49   7.7    0:57   24    6:11 12:22   31:05 
MALE AGE GROUP:  09
Place No.   Name                      Ag Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= == ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   345 John Dickens              09    4    1:10    1:56    2    9:09  15.7    0:29    2    3:29  6:58   16:11 
    2   330 Joshua Mullins            09   14    1:23    1:59    1    9:03  15.9    0:27    1    3:27  6:54   16:17 
    3   337 Kennan Milford            09    5    1:10    1:41   15   10:28  13.8    0:18    3    3:37  7:13   17:12 
    4   346 Jack Eady                 09    1    1:05    2:07    6    9:49  14.7    0:28    5    3:46  7:32   17:14 
    5   353 Jackson Blaylock          09    8    1:18    1:23    7    9:54  14.5    0:28   17    4:20  8:39   17:21 
    6   332 Alex Barasoain            09   10    1:20    1:42   10   10:00  14.4    0:28    8    3:59  7:58   17:27 
    7   335 Bryant Busby              09    3    1:09    2:20    8    9:58  14.4    0:20   13    4:10  8:20   17:56 
    8   329 Garrett Miller            09    2    1:06    2:36   12   10:07  14.2    0:30    9    4:00  7:59   18:18 
    9   334 Ryan Ward                 09   22    1:39    2:32    5    9:42  14.8    0:24   12    4:07  8:13   18:21 
   10   350 Andrew Shropshire         09    6    1:12    1:42    4    9:41  14.9    0:31   25    5:18 10:35   18:22 
   11   336 Tyler Washburn            09   16    1:30    2:38    9    9:59  14.4    0:20    7    3:58  7:55   18:23 
   12   348 Jeremy Chiasson           09   18    1:35    2:47    3    9:25  15.3    0:22   19    4:35  9:10   18:42 
   13   351 John Prosser Deaton       09   20    1:36    2:30   13   10:12  14.1    0:21   14    4:11  8:22   18:48 
   14   343 Hampton Watkins           09   15    1:28    2:22   19   11:02  13.1    0:24   11    4:02  8:04   19:16 
   15   333 Jonathan Pieroni          09   25    1:52    2:22   18   10:58  13.1    0:22    6    3:50  7:39   19:21 
   16   347 Tobias Rahbek             09    9    1:20    2:36   23   11:23  12.7    0:14   10    4:02  8:03   19:32 
   17   339 Griffin Brewster          09   19    1:36    2:18   20   11:04  13.0    0:24   15    4:17  8:34   19:36 
   18   352 Hank Crawfford            09   26    2:04    2:07   17   10:55  13.2    0:16   16    4:18  8:36   19:39 
   19   331 Anthony Linatoc           09   11    1:21    3:02   11   10:01  14.4    0:40   21    4:51  9:42   19:54 
   20   356 Stuart Creighton          09   21    1:38    2:31   16   10:45  13.4    0:23   20    4:50  9:40   20:04 
   21   341 Jack Bates                09   27    2:23    2:24   21   11:05  13.0    0:40    4    3:38  7:16   20:08 
   22   342 Aidan Gaines              09   13    1:22    3:16   14   10:21  13.9    0:30   22    4:52  9:43   20:18 
   23   338 Finnis Salmon             09    7    1:13    2:39   24   11:53  12.1    0:28   18    4:24  8:47   20:37 
   24   357 Brendan Clement           09   17    1:34    2:27   22   11:20  12.7    0:16   26    5:28 10:55   21:03 
   25   344 Carter Ott                09   24    1:49    2:24   25   12:17  11.7    0:21   28    5:56 11:52   22:45 
   26   355 Gill Mauer                09   23    1:40    3:27   26   12:32  11.5    0:23   24    4:57  9:54   22:57 
   27   340 Carter Anderson           09   12    1:21    2:11   28   14:16  10.1    0:27   27    5:29 10:57   23:43 
   28   354 Jonathan Hernandez        09   28    4:20    2:54   27   14:13  10.1    0:58   23    4:53  9:46   27:17 


FEMALE AGE GROUP:  07
Place No.   Name                      Ag Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= == ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   253 Neva Clark                07    2    1:34    1:33    1   10:38  13.5    0:50    5    4:59  9:57   19:31 
    2   258 Nicole Smith              07    1    1:20    1:45    2   11:41  12.3    0:55    3    4:51  9:42   20:31 
    3   260 Ella Rose Rueffer         07    8    2:46    2:16    3   12:24  11.6    1:06    2    4:48  9:35   23:19 
    4   257 Sylvia Witt               07    6    2:21    1:33    5   14:10  10.2    1:03    1    4:41  9:22   23:47 
    5   254 Graysen Morgan            07    5    2:20    2:38    4   13:53  10.4    1:14    8    6:36 13:12   26:40 
    6   255 Lilly Daniels             07    4    2:12    3:22    6   19:52   7.2    1:01    4    4:52  9:43   31:18 
    7   252 Cora Linos                07    9    3:09    2:11    7   21:02   6.8    1:33    7    6:24 12:48   34:17 
    8   259 Molly Heath               07    7    2:33    2:35    8   22:42   6.3    1:09    6    5:24 10:47   34:22 
    9   256 Ivy Watters               07    3    2:11    2:31                                                       
FEMALE AGE GROUP:  08
Place No.   Name                      Ag Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= == ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   284 Nyah Hernandez            08    1    1:09    1:52    4   10:12  14.1    0:57    1    3:18  6:35   17:27 
    2   280 Anna Cate Loveman         08    4    1:22    1:42    2    9:41  14.9    0:45    2    3:58  7:56   17:27 
    3   276 Anne Scott Smith          08    3    1:20    1:55    3   10:11  14.1    0:39    4    4:21  8:42   18:24 
    4   287 Helen Bass                08    5    1:24    3:05    1    9:24  15.3    1:20    8    5:07 10:13   20:18 
    5   279 Alora Barasoain           08    6    1:35    2:23    6   12:02  12.0    0:47    5    4:23  8:46   21:07 
    6   286 Mae Mae Shadday           08    2    1:12    1:49    8   12:37  11.4    1:00    7    4:53  9:45   21:29 
    7   278 Samantha Funkhouser       08    7    1:36    2:56    7   12:22  11.6    0:57    3    4:18  8:35   22:07 
    8   285 Bethany Crawley           08    8    1:38    3:12    5   11:19  12.7    0:49   12    6:52 13:44   23:48 
    9   283 Cappie May                08    9    1:56    2:50    9   12:55  11.1    0:49   10    5:53 11:45   24:21 
   10   281 Lauren Childs             08   11    2:12    2:28   11   16:26   8.8    0:44    6    4:51  9:41   26:40 
   11   277 Caroline McRay            08   10    1:58    3:16   10   15:56   9.0    0:47    9    5:33 11:06   27:27 
   12   282 Olivia Forrest            08   12    2:32    2:50   12   18:56   7.6    0:56   11    6:23 12:45   31:36 
FEMALE AGE GROUP:  09
Place No.   Name                      Ag Rank Swim    T1      Rank Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= == ==== ======= ======= ==== =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   317 Jane Tullis               09    1    0:57    1:37    1    9:07  15.8    0:31    2    4:13  8:26   16:23 
    2   312 Alexandra Peebles         09    4    1:13    2:14    3   10:05  14.3    0:28    1    4:10  8:20   18:09 
    3   320 Camila Rountree           09    6    1:26    2:45    2    9:41  14.9    0:17    3    4:22  8:43   18:29 
    4   318 Viola Hasko               09    2    1:05    2:22    4   10:07  14.2    0:34    6    4:43  9:26   18:49 
    5   324 Megan Kligora             09    7    1:27    1:47    9   11:00  13.1    0:51    5    4:29  8:57   19:32 
    6   327 Elizabeth Peyton          09    5    1:20    2:47    7   10:25  13.8    0:36    4    4:27  8:53   19:33 
    7   323 Sarah Edwards             09    3    1:05    2:38    5   10:08  14.2    0:35   14    5:48 11:36   20:13 
    8   313 Hanna Middleton           09    8    1:33    2:27    8   10:49  13.3    0:38    8    5:00 10:00   20:26 
    9   322 Victoria Merritt          09   12    2:00    2:07    6   10:13  14.1    0:45   16    6:22 12:43   21:25 
   10   326 Tarrah Gibson             09   14    2:02    2:26   12   13:37  10.6    0:25    7    4:50  9:40   23:18 
   11   315 Gracie Temple             09   13    2:01    2:29   11   13:02  11.0    0:31   12    5:42 11:24   23:43 
   12   314 Camille Temple            09   11    1:53    2:45   10   12:48  11.3    0:37   15    5:57 11:54   23:58 
   13   328 Emma Nelson               09    9    1:37    3:04   14   14:12  10.1    0:29   13    5:42 11:24   25:02 
   14   319 Emma Chesnut              09   15    2:05    2:54   15   14:13  10.1    0:32   11    5:34 11:07   25:16 
   15   316 Bethany Fernandez         09   17    2:33    3:04   13   13:50  10.4    0:34   10    5:29 10:58   25:29 
   16   321 Grace Watters             09   10    1:45    3:13   16   14:47   9.7    0:42   17    7:03 14:06   27:28 
   17   325 Molly Brewer              09   16    2:10    2:48   17   17:49   8.1    0:43    9    5:13 10:26   28:42 
Physically Challenged
Place No.   Name                      Ag Swim    T1      Bike     Rate T2      Rank Run     Pace  Finish  
===== ===== ========================= == ======= ======= =======  ==== ======= ==== ======= ===== ======= 
    1   215 Bryanna Sandoval          12    2:41    1:20    8:12  17.6    1:43    1    4:20  8:40   18:14 
    2   217 Doug Bryant               09    2:03                                  3    5:36 11:12   21:02 
    3   216 Chloe Simms               10    1:46    3:48   11:19  12.7    0:25    2    5:32 11:03   22:49 
    4   212 Janzen Wright             11                                                            23:41 
    5   213 Thomas Chesnut            14    1:48    4:44    9:07  15.8    2:04    4    6:56 13:51   24:37 

Event Dates

  • Begins:
  • Ends:

Location.

Lorem Ipsum Dolor

Past Results.

blog comments powered by Disqus